Styl energetyczny

Pozorna zabawa w kolory stanowi osobny, ważny nurt aranżacji wnętrz. Kolor jest częstym czynnikiem warunkującym naszą decyzję zakupową, kolor może nas odpychać, zniesmaczać, frapować, uspokajać czy rozweselać. Weźmy na przykład ubrania, to czy zdecydujemy się założyć czarny sweter czy też różowy zależy od naszego nastroju, gustu, upodobań i okoliczności w jakiej planujemy się znaleźć. Dlatego odpowiednie zestawienie kolorystyki naszego miejsca zamieszkania wydaje się być ważną decyzją, wymagającą poważnego przemyślenia, gdyż jest to sprawa która może w znacznym stopniu wpływać na nasze codzienne samopoczucie.

U podstaw właściwego doboru barw w naszym mieszkaniu lub domu stoi kolor bazowy, taki który będzie spoiwem łączącym wszystkie elementy w dopasowaną całość. Ściany będą doskonałym nośnikiem naszego koloru supremacji. Nie znaczy to oczywiście, że każda ściana ma zostać pomalowana właśnie na biało czy szaro, jednak te kolory sprawdzają się jako barwy stonowane, nieagresywne, pasujące do pozostałej palety dostępnych kolorów. Styl energetyczny jest odzwierciedleniem naszej osobowości i powinien grać z waszym charakterem do jednej bramki. Dlatego jeśli jesteście osobą ekstrawertyczną, a zarazem impulsywną, dobrze odnajdziecie się w akcentach czerwieni i czerni, które świetnie zagrają w kuchni i zadbają o to abyście po posiłku nie wpadli w marazm i senność.

W salonie błękity i żółcienie dodadzą ciepła i głębi która uwypukli rozmiary wnętrza. Poza tym odnajdziemy w nich relaks i spokój. Natomiast bardziej kreatywne fiolety i pomarańcze dodadzą nam motywacji podczas pracy w gabinecie, gdzie bądź co bądź dobre pomysły mogą być na wagę złota.

Sypialnia, nasza enklawa spokoju, niczym nie zmąconej ciszy, pokój odpoczynku. Barwy stonowane, nie rozpraszające naszej uwagi, nawet nudne jak beż, i bez fantazji jak szary. Łazienka z kolei może obfitować w kolory natury, zieleń wewnętrzny spokój ducha, kafelkowy brąz, siła, pewność, stabilność i wytrzymałość. Srebrzysta, błyszcząca armatura komponująca się z lustrzany blask i przestrzenią.

Puentą do stylu energetycznego będzie Wasz charakter i temperament. Barwy domu muszą dać Wam szczęście i poczucie bezpieczeństwa w codziennym życiu.