Obrazy stylu prowansalskiego

Odpowiednio dobrany obraz umiejscowiony w salonie jako główny element dekoracyjny ściany może mieć duży wpływ na finalny efekt wnętrza. Poprzez obraz regulujemy nastrój pomieszczenia, wyrażamy emocje, wprowadzamy pożądany element kolorystyczny. Obraz może się wpasować w aranżację wnętrza lub ją złamać nadając jej nowy, inny styl.

Styl prowansalski jest chętnie zapraszany do naszych wnętrz. Kojarzy nam się z ciepłym śródziemnomorskim klimatem, pięknym tłem alpejskich szczytów, sielankowym nastrojem i wszechobecnym, unoszącym się w powietrzu zapachem lawendy. Styl prowansalski wywodzi się z połączenia paryskiej elegancji z prowincjonalnym folklorem. Przeniesienie szykownego, wyniosłego stylu na grunt zaściankowego, biesiadnego trybu życia uciekającej od miejskiego gwaru szlachty, stał się synonimem przyjemności  ucztowania w otoczeniu natury.

Jeżeli decydujemy się na wprowadzenie do naszego domu odrobiny prowansalskiego efektu, snującego się przez krainę spokoju i błogiego odpoczynku nurtu z południa Francji, zainwestujmy w obraz odzwierciedlający nostalgiczny pejzaż głębokiej i czystej przyrody spotykanej w tym rejonie kraju. Takim oczywistym pierwszym skojarzeniem jest lawenda w jej różnych odsłonach. Powyżej propozycja obrazu.