Feng Shui w sypialni – garść tipów


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 824

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 831

Feng Shui, a dosłownie wiatr i woda, czyli niewidzialne i nieuchwytne. Starożytna praktyka planowania przestrzeni w celu osiągnięcia harmonii ze środowiskiem naturalnym, wywodzi się z Chin, ale jej liczne wskazówki zostały już dawno zakorzenione również na gruncie europejskim. Koncepcja Feng Shui opiera się o aranżację wnętrz w taki sposób, aby otoczenie pracowało na Twoją korzyść. Brzmi niedorzecznie, ale czy miliony ludzi wierzących w zasady Feng Shui mogą się mylić? Wydaje się więc, że Feng Shui to psychologia otoczenia, która ma swoje zastosowanie z domowym zaciszu jak również w przestrzeni biurowej. Tematyka Feng Shui jest bardzo rozległa, a jej zgłębienie wymaga wnikliwych studiów i analizy, dlatego w tym artykule w telegraficznym skrócie przedstawiamy garść tipów pomagających urządzić sypialnię zgodnie z zasadami Feng Shui. W końcu sypialnia to pomieszczenie w którym spędzamy najwięcej czasu.

  1. Przepływ energii jest zakłócany przez sprzęty elektroniczne dlatego usuń s sypialni ze sprzętów telewizor, laptop, telefon, radio.
  2. Czyste powietrze jest podstawowym warunkiem dobrego snu. W miarę możliwości śpij przy otwartym oknie lub jeśli warunki atmosferyczne nie sprzyjają to dbaj o porządne wietrzenie sypialni przed snem. Zatęchłe, nieświeże powietrze utrudnia prawidłowy wypoczynek i zakłóca zdrowy sen.
  3. Oświetlenie zgodnie z podstawową zasadą Feng Shui światło jest nośnikiem życiodajnej energii Chi. Zalecane w sypialni to światło świec, które uspakaja i wycisza. Możemy też postawić na odpowiednią regulację światła zmniejszającą jego natężenie.
  4. Kolory w sypialni powinny być stonowane, nie rozpraszające naszej uwagi, mało kontrastowe. Świetnie sprawdzą się tu na ścianach odcienie beżu, szarości, brązu i biel. Do tego możemy zadbać o umiarkowane akcenty uspakajającej zieleni, czy podwyższającej libido czerwieni.
  5. Obrazy powinny pozytywnie oddziaływać na naszą wyobraźnię. Relaksujące pejzaże, kwiaty, ciepła plaża, szafirowe morskie tonie. Nie należy wieszać zdjęć i portretów osób zmarłych.
  6. Łóżka do którego mamy łatwy dostęp z trzech stron, wykonane tylko z naturalnych materiałów. Nie należy stawiać łóżka naprzeciwko drzwi. Jedne duży materac w miejsce dwóch małych, które budują w związku podział i prowadzą do separacji i konfliktu.
  7. Sufit nad łóżkiem powinien być płaski, bez wiszących nad nami lap, czy drewnianych bel, stropowych skosów.
  8. Wezgłowie usytułowane winno być przy ścianie, która daje oparcie i jest synonimem bezpieczeństwa. Ważne aby w ścianie nie było żadnych rur hydraulicznych zakłócających spokój i przepływ dobrej energii.
  9. Lustro jest elementem wysoce niepożądanym w sypialni, jeżeli już musimy je mieć to według Feng Shui powinno być zasłaniane na noc. Obraz w lustrze działa pobudzająco, rozprasza oraz wpływa negatywnie na jakość snu.